Tytuł blogu jest trochę nieadekwatny, bo jego autor aktualnie próbuje przeżyć w Warszawie. Do Berlina stara się regularnie zaglądać
Blog > Komentarze do wpisu

Przyjmijcie Steinbach do PiS

Dziś rano ujawniła się nadzwyczajna zbieżność poglądów niemieckiej polityk ze sporą grupą polityków polskich. Otóż Erika Steinbach, szefowa Związku Wypędzonych oświadczyła w telewizji ARD, że prof. Władysław Bartoszewski ma „zły charakter”. Steinbach wie to z własnych doświadczeń, bo pisała do Bartoszewskiego serdeczne listy, a on nie odpowiadał. Faktycznie, Bartoszewski to bardzo zły człowiek.

Politycy PiS listów do profesora nie pisali, ale z pewnością podpiszą się pod diagnozą Steinbach. Odkąd Bartoszewski wytknął osobom prowadzącym politykę zagraniczną za rządów PiS, że są „dyplomatołkami”, z ust działaczy i sympatyków tej partii padały pod adresem profesora różne inwektywy. Szczególnie wtedy, gdy Bartoszewski określił start Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich jako „nekrofilię”, a jego samego nazwał „hodowcą zwierząt futerkowych”. Ostatnio w kręgach patriotycznych określa się go mianem „Bydłoszewskiego”.

Steinbach ostatnio głośno zastanawia się nad odejściem z CDU i wkrótce może się stać politykiem bezpartyjnym.

Może znalazłoby się dla niej miejsce w PiS? W końcu Steinabch to też konserwatywny polityk. No tak jak prezes nie cierpi Bartoszewskiego.

czwartek, 16 września 2010, bartek.wielinski

Polecane wpisy

  • Kaddafi wystawia Merkel laurkę

    Do grona zwolenników rządu Angeli Merkel przyłączył się właśnie libijski dyktator Muammar Kaddafi. – Niemcy zajęli wobec nas bardzo dobrą pozycję. To Berl

  • Rzeczpospolita i komiksy

    Redaktor Krzysztof Feusette z „Rzeczpospolitej” postanowił zabrać głos w sprawie słynnego już komiksu o Chopinie. Temat ten już się zestarzał (zajmo

  • Bojkotuję Lecha

    Jestem zażenowany tym, co dziś zrobiła Kompania Piwowarska. Wystarczyło, by dwaj etatowi krzykacze PiS zarzucili jej, że kala cześć zmarłego prezydenta i wezwal

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/09/16 15:43:47
Pewnie, ze miejsce tej pani jest w umiarkowanym skrzydle PiS. Tak samo jak p. Kocha zreszta (odszedl z polityki, ale moze chodzilo mu o odejscie z niemieckiej polityki?). A dla p. socjaldemokraty Sarrazina tez by sie miejsce znalazlo - tak jak dla jego polskiej wersji, p. socjal-costam Bugaja. P. liberalowi Möllemannowi, niestety, nie otworzyl sie spadochron - a tez moglby w PiSie wyladowac.

Problem w tym, ze niemiecka sekcja PiSu pozostawalaby ciagle kanapa. Jaroslaw mialby zatem marne szanse na polaczone urzedy kanclerza i prezydenta.
-
2010/09/16 21:57:39
Już dawno mówiłem: Steinbach potrzebuje Kaczyńskiego a Kaczyński potrzebuje Steinbach. Obydwoje zdobywają poparcie strasząc swoich rodaków i podsycając niechęć do drugiego narodu. Jedno drugiego warte.
-
2010/09/17 13:36:39
@ Ostatnio w kręgach patriotycznych określa się go mianem Bydłoszewskiego
Powinno być:
Ostatnio w kręgach "patriotycznych" określa się go mianem Bydłoszewskiego
-
2010/09/17 15:48:49
Sorry, że wklejam tutaj, ale może coś się uda:
Szukam matki od 65 lat. Jak się nazywam? Nie pamiętam - mówi Władysław Kocberski, syn pułku i maskotka milicji.
Więcej... wyborcza.pl/1,76842,8382984,Urwany_slad.html#ixzz0znJw7djj

3 minuty guglania
cyjanka 17.09.10, 14:24 Odpowiedz
I wychodzi że w Poraj leży o rzut beretem Myszkowa, gdzie zameldowanych jest 6 osób o nazwisku Koczberski. Rosjanie, a tym bardziej dziecko dotknięte amnezją mogli się pomylić o tę jedną literkę. I wśród tych sześciu osób może być krewny. W każdym bądź razie warto zapytać.
-
2010/09/18 01:18:23
@takisobienik

Myślałem już o tym, ale Kocberskiemu chodziło o Poraj raczej gdzieś na wschodzie (zresztą pisze to w tekście). Tak czy owak przekaże mu tą sugestię, a nóż widelec ... dzienks
-
2010/09/29 14:07:48
Aleś Pan błysnął intelektem. Kaczyński nie lubi Lecha Wałęsy, GW swego czasu bardzo nie lubiła Lecha Wałęsy, Pan piszesz dla GW - zatem prostą droga dla Pana jest PiS.
-
2010/09/29 17:03:52
Drogi mlody socjalisto/komunisto.
Nie jestem zwolennikiem PIS, ale chcialbym zaznaczyc pare spraw.
W Niemczech dzialaja rewizjonisci historyczni, zwlaszcza w Bawarii - to sprawa znana.
W PIS chciano im wystawic rachunek za zniszczona Warszawe, gdy probowali manipulowac.

Natomiast nasz obecny rzad stara sie z nimi (jak i z Rosjanami) ukladac za wszelka cene. Niemieccy rewizjonisci to widza i coraz smielej mowia np o tym, ze to Polska zaatakowala Niemcy w czasie II W.Ś.


www.sadistic.pl/erica-steinbach-i-plany-napasci-polski-na-niemcy-vt50387.htm
-
2010/10/11 23:05:44
@saper o co chodzi, przecież ja jestem członkiem Pis od 1933
wyborcza.pl
Bartosz Wielinski

w "Gazecie" pisze o Niemczech i Austrii, w latach 2005 - 2009 korespondent GW w Berlinie, wcześniej, w oddziale GW w Katowicach, pisał o Polakach i Niemcach na Górnym Śląsku.

top | Agora SA | design by kate_mac | zmiany: autor