Tytuł blogu jest trochę nieadekwatny, bo jego autor aktualnie próbuje przeżyć w Warszawie. Do Berlina stara się regularnie zaglądać
Blog > Komentarze do wpisu

Rzeczpospolita i komiksy

Redaktor Krzysztof Feusette z „Rzeczpospolitej” postanowił zabrać głos w sprawie słynnego już komiksu  o Chopinie.  Temat ten już się zestarzał (zajmowaliśmy się tym tematem w zeszłym tygodniu), ale widocznie dopiero teraz do redakcji „RZ” dotarły egzemplarze komiksu, najpewniej kupione za 150 zł + koszta przesyłki za sztukę na Allegro.

Od razu dodam, że treść felietonu mnie mile zaskoczyła. Szczególnie, gdy z nudów zacząłem czytać między wierszami. Odkryłem, że występują w nim obok siebie cesarz Otton III i wicemarszałek Stefan Niesiołowski, a obok „supermózgów z Gazety Wyborczej” pada hasło „literacki Nobel”.

W części felietonu w której autor przechodzi do wniosków wkradły się jednak poważne nieścisłości. Pisze bowiem red. Feusette:

Na tę książeczkę składa się sześć fikcyjnych opowieści o Chopinie. Po co pisać fikcyjny życiorys wybitnego człowieka? Nie mądrzej byłoby za te pieniądze wydać komiks o życiu np. Adama Michnika albo wspomnianej już Angeli Merkel?

Otóż śpieszę poinformować, ze komiks o Angeli Merkel w Niemczech już wyszedł. W 2009 r. na księgarskim rynku furorę zrobiła przecież „Miss Tschörmänie”, opisujący w przesmiewczy sposób polityczną karierę Angeli Merkel. Strony komiksu obiegły cały świat i nawet „Rzeczpospolita” pisała o nim w sposób wyczerpujący.

A komiksy o Michniku regularnie publikuje „Gazeta Polska”. Mogę uwierzyć, że red Feusette nie czyta własnej gazety, ale „GP” to przecież w jego firmie  lektura obowiązkowa!

czwartek, 03 marca 2011, bartek.wielinski

Polecane wpisy

  • Przyjmijcie Steinbach do PiS

    Dziś rano ujawniła się nadzwyczajna zbieżność poglądów niemieckiej polityk ze sporą grupą polityków polskich. Otóż Erika Steinbach, szefowa Związku Wypędzonych

  • O jaką wojnę chodzi Erice Steinbach ?

    - Polska już w 1933 r. szykowała się do wojny - mówiła Erika Steinbach, szefowa Związku Wypędzonych (BDV) na posiedzeniu zarządu frakcji CDU . W ten sposób bron

  • Bojkotuję Lecha

    Jestem zażenowany tym, co dziś zrobiła Kompania Piwowarska. Wystarczyło, by dwaj etatowi krzykacze PiS zarzucili jej, że kala cześć zmarłego prezydenta i wezwal

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/03/04 14:42:17
Panie Bartku, fajnie, że po pół roku się pan odzywa - choć nie wiem czemu znowu o Rzepie, nie ma ciekawszych tematów i gazet, np. die "Süddeutsche"? Czekam na szczery komentarz w sprawie łżedoktora.
wyborcza.pl
Bartosz Wielinski

w "Gazecie" pisze o Niemczech i Austrii, w latach 2005 - 2009 korespondent GW w Berlinie, wcześniej, w oddziale GW w Katowicach, pisał o Polakach i Niemcach na Górnym Śląsku.

top | Agora SA | design by kate_mac | zmiany: autor